Panorama ve Photoshopu CS5 trochu jinak

Před čtrnácti dny jsem byl služebně v Paříži. Počasí nebylo nic moc, bylo tak kolem 3 na nulou a šedavá obloha. Kancelář Adobe je u stanice metra Trocadero, což je jen pár minut of Eiffelovy věže. Říkal jsem si, že zkusím, jestli se podaří něco použitelného vyfotit, ale nedělal jsem si žádné velké naděje. Výsledkem je pár fotek, které mají tak maximálně dokumentární charakter, ale jinak za moc nestojí. Během focení jsem ale zkusil zaexperimentovat, jak se dá také použít Panorama ve Photoshopu CS5.

Vyfotil jsem z ruky tři fotky Eiffelovky (můj objektiv začíná na 15, takže jsem z daného místa musel fotit na několikrát) a zkusil nechat Photoshop spočítat Panorama. Výsledek mě docela překvapil.

Eiffelova věž

Nejsem schopen najít, kde došlo ke spojení fotek. Budu to muset ještě předělat, protože jsem neaplikovat korekce objektivu před montáží, takže v krajích fotky jsou dost rozjeté barvy a také jsem hodně odfláknul retuše u levého stromu. Přesto je to zajímavá ukázka toho, že funkce Panorama se dá použít i na spojení fotek ve více dimenzích.

Výsledná fotka má hodně staženou Zřetelnost/Clarity a trochu zvednutou Živost/Vibrance.

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s