Lightroom 3.3 je ke stažení

Aktualita 30.4. 2013: Od dnešního dne je k dispozici nové české prostředí pro Lightroom 4. Můžete si ho stáhnout ze samostatných stránek, na které odkazuje nabídka – LIGHTROOM ČEŠTINA v záhlaví blogu. Také tam můžete přejít přímo pomocí tohoto odkazu.

Možná jste si všimli, že Adobe včera uvolnilo Lightroom 3.3 a Camera Raw 6.3 ve finální podobě. Zítra ráno odlétám služebně mimo republiku, takže bohužel nestihnu aktualizovanou lokalizaci připravit. Zatím můžete bez problémů používat stávající instalátor – nová verze má jen pár nových termínů k přeložení, takže by to neměl být problém.

Pokud se mi to podaří, začnu na češtině pracovat už na služebce, ale nemůžu to na sto procent slíbit.

Co by měla nová čeština obsahovat:

 • Aktualizaci terminologie a nové překlady pro Lightroom 3.3
 • Opravy překlepů a nevhodných překladů z verze 3.2
 • Vylepšený instalátor, který bude umožňovat instalovat české prostředí i pro uživatelé slovenských verzí OS.
Advertisement

12 thoughts on “Lightroom 3.3 je ke stažení

 1. Pane Metličko, jsem v tom nově a tak mám pro svá W7-64 bit po marných pokusech (než jsem já bloud zjistil, že čeština pro 3.2 asi nejde do LR3.3) touhu se dozvědět rámcové datum dostupnosti vašeho produktu pro 3.3, máte už nějakou představu? Díky Ilja Hron

 2. Dobrý den,

  čeština z 3.2 by měla v 3.3 bez problémů fungovat. Vánoční svátky mě zastihly ve stavu naprosté lenosti a snahy nedotýkat se počítače.
  O zítřka zpět v práci, tak to doufám konečně dotáhnu 🙂

  Michal M.

  • Dobrý den, pane Metličko. Rád bych se zeptal v jakém horizontu odhadujete zveřejnění češtiny pro LR 3.3. Děkuji MK

   • Mám už nainstalovanou verzi LR 3.3 a čeština se nám nedaří nainstalovat. Může to být tím, že Vy zatím máte češtinu jen pro LR3.2?

 3. pokud je něco dobrovolné a asi nehonorované, rozumím, že si uživatel nemůže nic nárokovat, ajko je třeba aktualizace překladu…. ale mrzí mě, že pak píšete tyto věty …“ale mým cílem je od teď udržovat lokalizaci aktuální, takže při uvedení nové verze Lightroomu, můžete očekávat i novou verzi českého prostřed“…

 4. Dobrý den, pane Metličko! Dočkáme se někdy češtiny pro LR 3.3? Chápu, že Vás „Vánoční svátky zastihly ve stavu naprosté lenosti“, ale je skoro polovina března… Bylo by snad i slušné reagovat na předchozí komentáře. Nestaví to do dobrého světla Vás, ani Adobe. Chápu, že je to Vaše soukromá iniciativa, ale prezentujete se zde jako zaměstnanec Adobe Systems. Díky za reakci, Petr Mach

  • Dobrý den,
   opravdu se všem velice omlouvám. Mám teď na starosti poněkud větší region a na lokalizaci prostě nezbýval čas. Udělám maximum pro to, abych překlad tento víkend dokončil.
   Potom dokončíme nový instalátor.

   Pokusím se aspoň trcohu vynahradit to zpoždění a rovnou začlenit i podporu nové verze 3.4.

   Napíšu na blog nebo na twitter průběžný stav.

   Michal M.

  • Dobrý den pane Metličko.
   Podle verze už mám LR řadu let. Doposud jsem používal Photoshop a LR mě tady nějak ležel. Nyní jsem přišel na nějaké přednosti, ale nevládnu moc angličtinou. Zkusil jsem dle návodu najít verzi 3,2, ale už není! Prosím kde sehnat ?

 5. tak máme konec března, trchu „sebemrskačských“ vět a lokalizace nikde. Sliby chyby

 6. Jako zákazník který zaplatil několik tisíc CZK za LR 3.3 jsem hrubě nespokojen s přístupem společnosti k lokalizaci. Svým postojem, sliby od ledna, jako zaměstnanec jen podporujete přehlížení českého prostoru. Snad Vás brzy povýší. K.C.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s