Lightroom české prostředí – dotazy a faq

HOMEDOWNLOADNÁVOD K INSTALACIDOTAZY A FAQPŘIPOMÍNKY

Proč jsou nové instalátory pro lokalizaci Lightroom Classic 8.3 (2019.3)?

Adobe změnilo název aplikace – nově se jmenuje Lightroom Classic a ne Lightroom Classic CC. Moje instalátory vyadují přesný název aplikace, a proto jsem musel předělat instalátory. Současně jsem dokončil překlady a instalátor pro české prostředí Lightroom Classic 8.3 obsahuje kompletní překlad, včetně nové terminologie u funkcí textury a kalibrace flat field.

Kdy bude k dispozici plná lokalizace pro Adobe Photoshop Lightroom Classic 2018?

Lokalizaci pro Lightroom Classic 2018.1 jsem dokončil a je k dispozici v sekci Download. Nedoporučuji ji používat pro starší verze Lightroom (ani 2018.0). Raději nejprve aktualizujte program na novou verzi.

Bude někdy k dispozici i lokalizace pro Pohotoshop Lightroom CC (ne Classic)?

Lokalizaci pro tuto verzi Lightroom v tuto chvíli nepřipravuji, protože si nejsem jistý, že bych ji dokázal udržovat. Je možné, že se do toho někdy pustím, ale zatím směřuji své zbytky volného času k udržení lokalizace verze Classic.

Kdy bude k dispozici plná lokalizace pro Adobe Lightroom CC a 6.0?

Lokalizace pro tento produkt je již dokončena a je k dispozici ke stažení v sekci Download. Lokalizace obsahuje kompletní překlad terminologie až do verze 6.2 (2015.3).

Jaké verze Photoshop Lightroom podporují zde dostupné instalační programy českého prostředí?

České prostředí pro verzi 5 podporuje Photoshop Lightroom 5.0, 5.1, 5.2, 5.3, 5.4, 5.5, 5.6 a 5.7. České prostředí pro Lightroom 4 podporuje všechny dostupné verze Lightroom 4.

České prostředí pro verzi 6 podporuje Adobe Photoshop Lightroom 6.0, 6.1, 6.3 a Adobe Lightroom CC 2015 (uveden v dubnu 2015), CC 2015.1 (uveden v červnu 2015) a CC 2015.3 (uveden v listopadu 2015).

Je možné instalovat české prostředí na zkušební verzi Lightroom?

Ano, české prostředí umožňuje lokalizovat plné trvalé licence Lightroom, zkušební verze i licence z Creative Cloud.

Hrozí při použití českého prostředí nějaké riziko horší funkčnosti Lightroom?

Pravděpodobnost nějakých potíží je minimální. Lokalizace nemění žádným způsobem vlastní program, pouze přidává další dostupný jazyk lokalizace. Jakékoli (nepravděpodobné) problémy, které by mohly nastat lze vždy odstranit přepnutím Lightroom zpět do angličtiny.

Je možné instalovat lokalizaci na novější verzi Lighroom, než je ta, pro kterou byl překlad připraven?

Ano, velmi provděpodobně s tím nebudete mít potíže, i když to nikdy nemohu zaručit na 100%. Pokud v instalátoru chybějí překlady termínů, které se vyskytují v novější verzi – zobrazí se standardně v angličtině.

Jak fungují klávesové zkratky?

Česká lokalizace má v sobě několik drobných změn v klávesových zkratkách proti anglické verzi, ale není jich moc. Většina klávesových zkratek funnguje bez problémů, pouze nefungují dobře klávesové zkratky pro visačky a barevné označení. Ty fungují pouze ve variantě se stisknutou klávesou Shift, takže se po přiřazení hvězdiče, nebo visaček přesunete automaticky na dlaší fotografii. Pokud vám toto chování nevyhovuje, můžete vždy přepnout klávesnici na anglickou.

Advertisement

96 thoughts on “Lightroom české prostředí – dotazy a faq

 1. Pokud si nainstaluju češtinu, bude možné vrátit se k angličtině ?
  Díky za odpověď.
  František Hrubý

  • Samozřejmě.
   Je to rozdílné na Macu a na Windows. Na Macu instalátor instaluje dva skripty do složky Applications/Utilities, z nichž jeden přepíná Lightroom do češtiny a druhý do angličtiny.
   U Windows stačí jít do předvoleb Lightroomu a přepnout jazyk z Automatic na English.
   Michal M.

   • Dobrý den,

    instalval jsem dle návodu na mac s high sierra, mém tam i ty dva skripty, nefunguje to, pořád angličtina.Děkuji ua pomoc

    Kamenský

   • Dobry den Tomasi, omlouvam se, ale mam dulezitou soukromou zpravu pro vaseho bratra Tomase a vraci se mi jako nedorucitelna. Jsem jeho spoluzacka z gymplu. Prosim bylo by mozne po konzultaci s nim mi na nej poslat aktualni mail? Nezlobte se, nevim jak jinak.. Diky Radana Dungelova (roz. Lachova)

 2. Michale antivir mi hlásí, že čeština pro verzi 4x lightroom je zablokována. Co s tím ? Rád bych vypl anivir, pokud neobsahuje vir 🙂

  • Vzhledem k tomu, že nemám digitální certifikat pro podepsání instalátoru, mu že na to antivirus takhle reagovat. Instalátor se stahuje ze zabezpečeného ftp, takže není, odkud by se tam virus dostal.
   Klidně to můžete instalovat.

   Michal M.

 3. Dobrý den, nemužu dostat češtinu do lightroomu, asi dělám nějakou chybu a nevím jakou i když si myslím že postupuji podle instrukcí. Dále nevím kde najdu položku formát contr. panels, region and language. A není na závadu třeba to, že mám v počítači nainstalovaný
  Windows Vistu? Děkuji za odpověď
  St. Scheinpflug

  • Nevím, jak je to ve Vistách, já mám W7, ale domnívám se. že to bude stejně. Myslím, že to pan Metlička dostatečně nezdůraznil, ale jedná se o nastavení jazykového prostředí systému, tzn. tlačítko Start -> Ovládací panely -> Oblast a jazyk a zde nastavit ve Formátech „čeština“ a Místo „Česká republika“, a pak pokud je v Lightroomu nastaveno Edit -> Preferences -> General -> Language -> Automatic (default), po restartu Lightroomu bude vše v češtině.

 4. Mám zřejmě podobný problém jako v předcházejícím dotazu nevím kde najdu položku formát contr. panels, region and language. Děkuji

 5. asi jsem slepý, ale v hlavní nabídce nevidím složku Edit….. je tady složka navigator, catalog, folders, collections, publish services (vlevo)…

 6. Dobrý den, rád bych se zeptal v jakém stavu je příprava češtiny pro Lightroom 5 a zda-li je možné prozatím nainstalovat češtinu pro Lightroom 4, případně jak postupovat. Kde naleznu control panels – region and language? Děkuji Vám za odpověď. S pozdravem Mirek Semerád

 7. Dobrý den pane Metlička,
  tak jak to vypadá s češtinou na LR5? Od vydání programu už něco uběhlo a netrpělivě češtinu očekávám, abych si jej mohl plně využívat.. ne všechny věci jsou mi zté AJ jasné.

  Díky

 8. Dobrý den, jen náhodou jsem našel tento zajímavý web a jsem za něj moc rád! Jen bych prosil o radu, jak mám nainstalovat Lightroom 5 do Photoshopu CS6, tak aby v CS6 byl jako plugin v liště „Filtr“??? Na některých youtube videích to tak mají.
  Normální instal LR5 a zvlášť PS6 zvládne kde kdo. To ale znamená mít otevřené dva programy a neustálý export souborů mezi nimi.
  Moc díky za rady, rád se nechám poučit.

 9. Dobrý den,
  je možné (a jak) v instalaci Lightroom řešit následující problém? Moje databáze fotografií je extrémně obsáhlá (statisíce fotografií a několik TB dat na v současné době dvou interních discích (téměř plné 4TB). Databáze v Lightroom je na disku C, fotografie čte z interních disků v PC, data i databázi Lightroom zálohuji na externí disky.
  Jak mám postupovat v případě, že provedu z technologických důvodů následující:
  1. Mám stávající PC – systémový disk + další disky, z toho dva s fotografiemi. Nainstalován LR, databáze LR je na C a záloha na externím disku, zdrojové fotografie na dvou interních discích
  2. Pořídím nové PC, ve kterém bude nový systémový disk a nový OS
  3. V PC budou (mimo jiné disky) znovu zapojeny oba původní disky s daty (fotografiemi)
  4. Jak mám nainstalovat LR a obnovit databázi v případě, že systém detekuje a pojmenuje disky jinak než v původním PC. Existuje nějaký doporučený postup?
  Děkuji za případnou radu
  LR v současné době nevlastním, ale vzhledem k jeho vlastnostem v oblasti správy fotografií je pro mně kandidátem č. 1. Pokud by se vyřešil nějak elegantně tento problém s přechodem na jiný HW a instalaci SW, není důvod váhat.
  Děkuji

 10. Zdravím všechny, nainastaloval jsem si LR 5 na nejde mi prezentace. Při prohlížení obrázků (prezentaci) je černa obrazovka. Můžete mi poradit, co je špatně? Mám W7 – 64 bitů.
  Děkuji
  LT

 11. Dobrý den,
  pokouším se LR počeštit dle náívodu, i v LR ai v nastavení Windows – jazyk a místo. Čeština mi stale nejde, delam neco spatne?
  Mam LR 5.3
  Win 7, x64…

  Dekuji moc za pomoc

  Dan Suchánek

 12. Dobrý den,
  právě jsem si instalovala českou verzi, ale bohužel nefunguje.
  Vše jsem dělala podle vašeho návodu : „nastavení jazykového prostředí systému, tzn. tlačítko Start -> Ovládací panely -> Oblast a jazyk a zde nastavit ve Formátech “čeština” a Místo “Česká republika”, a pak pokud je v Lightroomu nastaveno Edit -> Preferences -> General -> Language -> Automatic (default), po restartu Lightroomu bude vše v češtině.“
  jak se restartuje Lightroom? já restartovala počítač a nic, kde je zakopán pes????
  díky Karolina

  • …už jsem toho zakopanyho psa našla…. měla jsem špatně napsanou „cestu“ …
   Karolina

 13. Vážený pane,
  přeji pěkný den a dovoluji si požádat o radu.Přešel jsem na Mac LR 5.3 a nainstaloval češtinu dle návodu a šlapalo to.Bohužel jsem poslechl Adobe a udělal jsem aktualizaci na 5.4 a snažil jsem se opět nainstalovat češtinu,ale hlásí mě nekompabilitu a musel jsem tam dát angličtinu.Prosím o radu co mám udělat.Předem děkuji.
  Mgr. M.Pilát
  mobil:605735112

  • Dobrý den,
   dnes budu testovat a zjišťovat, co způsobuje nekompatibilitu českého prostředí a zkusím udělat opravu. Napíšu na blog.
   Michal Metlička

 14. Dobrý den
  pane Metlička. Mám stejný problém. Po aktualizaci LR 5.4 (na MAC 10.8.5) se při přepnutí na češtinu objeví hláška „při změně modulů došlo k chybě“ a LR se nerozeběhne. Děkuji za snahu o opravu.
  JH

 15. Dobrý den,
  předem děkuji za Vaši práci. Nicméně můj problém je, že LR (5.4) se mi nedaří počeštit. Prostředí ve Windows mám kompletně počeštěné, v nastavení LR volbu „automatic“, ale i po restartu je vše v EN. Není něco, co jsem zanedbal? Děkuji Za odpověď.
  Windows 7 Pro x64.

  • Omlouvám se, vše je již v pořádku. Nedokončil jsem instalaci Vaší češtiny a spustil LR…

 16. Dobrý deň,do Lightroom 5.5 som všetko vykonal tak ako píšete-ja mám ale nadstavený formát slovenský a región Slovensko..čeština vôbec ani po reštarte nezaberá-ak by som prenadstavil jazyk a región vo windows 7 na češtinu nebude to mať vplyv na ostatné programy v slovenčine?
  ďakujem
  S Pozdravom
  Ing.arch.Hladký

 17. Dobrý večer.
  Ďakujem za výborný preklad LR 5.5. Konečne som sa úplne zorientoval.
  Chcel by som sa opýtať, plánujete preklad aj pre lrtimelapse?
  Ďakujem
  S pozdravom Marek

 18. Paráda, funguje i s verzí 5.6 64b, jen jsem češtinu musel instalovat 2×, poprvé se mi nastavení cesty zasatvilo na c:\program files\adobe a nechtělo mne to pustit dále do složky s LR… Podruhé to už šlo a zatím vše funguje. Díky!

 19. Dobrý den, bude mi Lightroom 5.6 fungovat po instalaci z Vašich stránek v češtině, když tu zmiňujete pouze 5.5?
  Aktuálně mám 5.2 v češtině. Mohu přejít rovnou na 5.6?
  Děkuji za odpověď

  • Dobrý den,
   omlouvám se,ale teprve nyní se dostávám k testování LR 5.6. Na Macu instalace bez problémů funguje, ale ještě nevím, jak vše běží na Windows.

 20. čeština vôbec nefunguje pre LR 5.6 vo windows 7 64 bit pri prmárnom jazyku slovensčina skúsil som čeština a tiež nioč všetko podľa návodu bez úspechu..

  • Pokusím se na to podívat, ale jsem teď mimo republiku. Snad koncem týdne. Moc se omlouvám.

 21. Potvrzuji funkčnost na LR 5.6 (MAC). Po upgradu bylo akorát nutné znovu spustit instalátor. 🙂

 22. Zdravím.
  Adobe Lightroom „na mě mluví česky“. To se mi zdařilo.
  Ale jak na četinu v LRTimelaps 3.4.1
  Jura

  • LRTimelaps je fakticky úplně samostatná aplikace, která má vlastní texty, které by musel někdo přeložit. Z technického hlediska by to snad šlo. Stáhnul jsem si tryout, ale ten v sobě nemá soubor překladů do jiného jazyka, takže nejsem schopen odhadnout rozsah.
   Já bohužel nemám sílu se do něčeho podobného pouštět.
   Funguje LRTimelaps s lokalizovanou verzí?

   Michal

 23. Dotaz vyvolaný poslední dobou – mám WIN 10 (bezplatnou verzi) a nainstalovanou krabicovou verzi LT 6. Můžu instalovat Vaši češtinu?? A jakým postupem.
  Díky

 24. Dobrý den pane Metličko,
  mám na OS X Lightroom CC 2015.1, stále mě Creative Cloud upozorňuje na novou aktualizaci CC 2015.2 a dnes již na CC 2015.3.
  Když bych aktualizoval na CC 2015.3, bude mě fungovat Čeština od vás na zmiňované aktualizaci?

  Děkuji,
  s přáním příjemného dne
  J.Z.

  • Ano, fungovala by, ale dnes jsem publikoval nový překlad, který obsahuje terminologii 2015.3.

   • Děkuji moc.
    Jak píšete fungovala ale stáhl jsem novou 2015.3 a je tam vše.
    Děkuji moc a hodně zdraví a pohody v novém roce,
    J.Zach.

 25. Dobrý den, koupil jsem si Lightroom verzi 6, poté co jsem odzkoušel trial verzi, která fungovala bez problémů. Po instalaci jsem doinstaloval Vaší češtinu (moc za ní děkuji). Nicméně při úpravě fotek se mi vždy po posunu kurzoru, např. kontrastu) místo fotky ukáže modrá přeškrtnutá obrazovka. Jako obálka. Po sekundě zase zmizí. Ve zkušební verzi problém nebyl. Nemůže to mít souvislost s doinstalací češtiny?

  moc děkuji za reakci.

  • To by s tím nemělo souviset, ale zkuste si nainstalovat aktuální verzi lokalizace.

 26. Dobry den
  Mam W7, a nainstalovanu CC verziu LR. postupoval som podla navodu na instalaciu lokalizovaneho jazyka, vsetko prebehlo bez eroru, vo foldri LR vidim vytvoreny novy folder resorces/SK a CZ
  system mam nastaveny na SK a napriek tomu mi LR zostal v anglictine. Skusal som v systeme aj cestinu, LR stale ostal v AJ. Vie mi niekto poradit, kde este by mohol byt problem? Vopred vdaka.

  • Nezapomněl jste v Předvolbách Lightroomu nastavit Language na Automatic? To bývá nejčastější důvod, proč vám nenaběhne lokalizace.

   • Nezabudol, nastavil som na automatik a nic. Dal som francuzstinu, zmena prebehla, ked som dal automatik, vratilo sa to anglictiny 😦
    Vopred dakujem za vase rady.

   • Zkontrolujte dvě věci:
    1. Podívejte se do složky C:/Program files/Adobe/Adobe Lightroom/Resources/sk/ a zkontrolujte, že je v ní soubor Translatedstrings.txt. Měl by jít normálně otevřít a uvnitř uvidíte překlady programu.
    2. V Control panels/Region and language/Formats/ musíte mít nastavenu položku Format na Slovak nebo Czech.

    Pokud máte obě tyto dvě věci správně a přesto to nefunguje, tak budeme muset zkoumat dál 😦

 27. Ja vam velmi pekne dakujem za ochotu pomoct, pozrel som obe vami spominane veci, vsetko mam tak, ako pisete… Budem vdacny, ak mi skusite este nejak pomoct.

 28. to Dusho —> zdravim, na starom ntb mam win 7 home premium 64bit a vsetko bezi ako ma, ale na novom som win 8.1 upgradol na win 10 a mam rovnaky problem…

 29. zdravím a prosím o pomoc. Mám starý lightroom 2 a přeinstaloval jsem ho na W7 ale nikde už k němu nemůžu najít češtinu. Kde hledat? díky

  • v březnu jsem se ptal, červen nám nastal, odpověď nedostal, dokonce ni do prdele nikdo mě neposlal. tak složitá otázka má?

 30. Na Lightroomu 5.7.1 nemohu zprovoznit češtinu pod W10. Mám jazyk „Automatic“, Česká republika, Čeština a nic. Má někdo radu, nebo tupě opakuji nějakou chybu?

 31. Dobrý den, nevíte jak dlouho trvá Adobe než zašle číslo licence? Koupil jsem na Alze pred 2 dny. Děkuji. VP

 32. Bylo vše ok do poslední aktualizace Lightroomu, ve verzi 6.8. již čeština nefunguje! Prosím o aktualizaci češtiny pro novou groomu. Jan

 33. Dobrý večer, prosím vás mám Creativ Adobe Cloud a v něm Ligtroom CC (2015) stáhl jsem vaši češtinu Lightroom 6.0-6.3 a CC 2015.1-3 Win nainstaloval ji podle návodu k instalaci i Format: Czech (Czech Republic) v Control panels, Region and Language, jsem změnil jak jste psal, ale čeština mi nefunguje mohu poprosit o radu ? Děkuji

 34. Dobrý večer, chtěla bych vás poprosit o radu. Mám Lightroom 5.7.1. – zde čeština funguje perfektně a nebyl problém s jejím nastavením. Zakoupila jsem nyní Lightroom CC 2015 + Photoshop. Po nainstalování do počítače, se mi aktualizoval Lightroom 5.7.1., kde jsem znovu bez problémů nainstalovala češtinu, zároveň se mi na plochu nainstaloval i Lightroom cc 2015 a zde již čeština nelze nainstalovat. Jdu cestou Edit, Preferences a zde mám již automaticky zaškrtnutý jazyk Automatic…..ale Lightroom je stále v angličtině. Moc děkuji za radu, chtěla jsem Lightroom CC 2015 dát do češtiny a tím poté odinstalovat LT 5.7.1.

 35. Jsem už třetí, kdo má stejný problém jako Lukáš (31.1.) a Petra (13.02.):
  – Windows 10, oblast a řeč, vše je nastaveno na češtinu
  – nejnovější české prostředí pro LR CC 2015.1-3 nainstalované
  – aktuální verze LR 2015.8 běží angličtině ale např. i v němčině, italštině, atd.
  – ale při zde doporučeném nastavení jazyka v LR na Autom. (Standard) nedostanu češtinu nýbrž angličtinu

  POSTUP, POPSANÝ RADKEM V LINKU K LR 6.8 O KOUSEK NÍŽ (9.12.2016) FUNGUJE :-D. JE TO DOBRÝ TRIK.

  Ota

 36. Předběžná verze češtiny pro Lightroom 6.8 je ke stažení v sekci download. Více v blog postu na webu.
  Michal M.

  • Díky za češtinu. Dnes jsem se k tomu konečně dostal a instalace funguje bezvadně. Akorát na konci je hláška „můžete spustit script“ (nebo tak nějak) a to není třeba, ono také není co spouštět. Tak si myslím, že je to asi pozůstatek starší verze. Každopádně, palec nahoru 👍.
   PS: MacBook Pro, El Capitan

 37. Dobrý den,
  dnes jsem aktualizoval Lightroom CC2015.8 na verzi CC2015.9 a nejede mi čeština.
  Před aktualizací čeština korektně fungovala.

  Dělám někde něco špatně ?

  Děkuji za informaci. Martin

 38. Dobry den….postupujem podla navodu….stiahnut instalovat ..cestu… jazyk …restart..no nebezi to v cestine…mam lightroom stiahnuty zaciatkom jula .aktualizovany 23.7.2017 ..lightroom 2015 .12 … ?… kde robim chybu.

 39. Zdravím všechny, také mně nešla čeština nainstalovat(mám W10 a pro soubory používám TC). Pak jsem zjistil, že v adresáři „resources“ se netvoří podadresáře „cs“ a „sk“, i když jsem instalátor spouštěl jako správce. Nakonec pomohlo změnit cestu instalátoru někam jinam na jiný disk a lokalizační adresáře následně na C:\… překopírovat jako správce.
  Snad to popisuji srozumitelně, pokud ne, napište sem.

 40. Dobrý den, provedl jsem aktualizaci Lightroomu na 6.12 a pokouším se tam dostat češtinu (ver.6.8beta), ale bez úspěchu 😦
  Děkuji předem za radu

  • Mám momentálně úplně stejný problém s 6.13. Nainstaluju češtinu na mac dle návodu, spustím script v Utility, proběhne úspěšně, ale Lightroom je stále v angličtině 😦

 41. Dobrý den,
  dá se použít některá Vaše čeština i na Lightroom 6.14?
  Za odpověď mnohokrát děkuji.
  S pozdravem,
  Jiří

 42. zdravím. Mám Lightroom CC2015.5 Nainstaloval jsem lokalizaci podle návodu a nefunguje to..kde může být chyba? Kam

 43. Dobrý den, prosím o radu jak importovat fotky. Nikdy jsem s tím neměl problém, ale dnes když jsem chtěl nahrát fotografie, objeví se tabulka, že program přestal pracovat a pak už je jediná možnost ukončit program. Restart počítače jsem udělal, ale nepomohl. Děkuji a jsem s pozdravem
  Tomáš

  • Funguje.
   Přenesl jsem všechny soubory ze složek CS: TranslatedStrings_Lr_cs.txt do složek DE a přejmenoval na soubory TranslatedStrings_Lr_de_DE.txt.
   Původní německé soubory je potřeba smazat.
   Souborů na přepsání je 5. Všechny mají stejné názvy, jen mají různé cesty ke složkám.
   V LR jsem nastavil jazyk němčina a FUNGUJE TO!

   • Už jsem to takhle taky rozchodil, ale potřebuji teď předělat instalační program a ideálně taky upravit lokalizace o části, které se změnily za poslední dva roky.
    Tévariantě s němčinou jsem se vždy snažil vyhnout, protože to potom posílá uživatele na německé stránky Lightroom, ale nic lepšího jsem zatím taky nevymyslel.
    Michal M.

 44. Dobrý den,
  chci se zeptat jestli jste neřešili problém nemožnosti spustit instalační soubor češtiny do MACu. Jsem už z toho zoufalý, vše je povoleno (neznámý vývojář),nicméně instalační soubor pi pokusu o spuštění jen „problikne“ a dál se neděje nic, žádné spoštěcí okno kde bych potvrdil apod. Děkuji moc za radu

  • jabko – předvolby systému – zabezpečení a soukromí – klik na zámek, povolit změny – pak spustit češtinu, – přejít zpět do předvoleb kde ji ručně povolíte, pak potvrdit dál instalaci a jede to

 45. Dobrý den,
  stáhla jsem udělala vše podle návodu a čeština se mi nechce nastavit jak mam postupovat dál? děkuji mam win.

  • Dobrý den,
   pokud máte nainstalovanou aktuální verzi Lightroom Classic (8.3), musíte pár dní počkat. Dokončuji novou lokalizaci, ta stará v této verzi nefunguje.
   Michal Metlička

 46. Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o radu. Mám Windows 10, chtěla jsem nainstalovat češtinu do LR 6.13, ale ačkoliv dodržuji Váš postup, čeština mi nejde. Zkontrolovala jsem si ale, že v adresářích je vše OK. V čem by ještě mohl být problém? Moc děkuji, Veronika

  • Jen pro jistotu, instalujete češtinu pro verzi 6? Aktuální lokalizace u starého LR fungovat nebude.
   Pokud ano, ověřte si následující:
   1. V předvolbách Lightroom musíte mít jazyk nastavený na automatic
   2. Windows musí mít regionální nastavení nastavené na češtinu, nebo slovenštinu.

   Michal M.

   • Dobrý den, vše zmíněné mám v pohodě. Pomohla jen výše zmíněná finta s němčinou :))

 47. Dobrý den, rád bych popsal problematiku podrobněji, ale nevím jak postupoval jsem přesně dle návodu a verzi 8.3.1 a přesto čj nemám. samozřejmě řegion česk….
  Restart programu nekolikrat vždy naběhne v angličtině.

  Vlastním originální verzi, dříve v ní byla česká lokalizace divím se, že v premier Pro češtinu má, i nejnovější verze a Lightroom ne. Bohužel vaše čeština mi tam též nejde 😦 .

  • Problém vyřešen, jsem jen hloupý a vše nasvědčuje že dělat to v 1 ráno není rozumné. neměl jsem nastavenou cilovou složku, koncová byla jen Adobe, vše funguje a vypadá to výborně.

   Děkuji

  • Dobrý den, Lightroom nikdy oficiální lokalizaci neměl, vždy jsem ji dělal já.
   A Premiere Pro také české prostředí nemá…

   Ale jsem rád, že jste to nakonec rozchodil 🙂

 48. Dobrý den..prosím Vás laskavě o radu.Po instalaci Lightroom 6,mi nejdou otevřít snímky ve formátu NEF z Nikon D 500,, pouze Jpge.Na Zoner X vše funguje… co dělám špatně?!…. děkuji moc za odpověď a pomoc.
  Fikar Petr

  • Pokud si dobře pamatuji, tak podporu D500 má až Lightroom 6.5. Musíte tedy updatovat LR6 na nejnovější free update a potom by to mělo fungovat.
   Ale nevím to už moc přesně, LR6 už nemám hodně let.
   Michal M.

 49. Dobrý den, pro výuku dětí používáme starší verzi Adobe Lightroom 6. Nejde mě ale stáhnout čeština pro verzi 6. Nevíte, kde dělám chybu? Na jiných počítačích nám to běží, ale tam jsme nedělali přeinstalaci PC. Děkuji za odpověď. Miloš Adamů

 50. Dobrý den, nainstaloval jsem češtinu pro Adobe Photoshop Lightroom Classic 8.1 (2019.1) a udělal vše dle instrukcí. Čeština klasicky do složky s programem, v edit automaticky, restart, prostředí windows 10 komplet česky, jazyk region ČR a přesto stále anglická verze Adobe classic 8.1. Děkuji.

 51. v instalačním souboru Lightroom 6.0-6.3 a CC 2015.1-3 je chyba!!!!!!!!
  názvy textových souborů jsou špatné a musí se přepsat, jinak je lightroom nerozezná a čeština je NEFUNKČNÍ!!!!!!!
  pan metlička nereaguje na zprávy takže to napíšu pro všechny zde.

  po nainstalování češtiny je ve složce adobe lightroom 5 textových souborů, které musíte přepsat z „Translatedstrings“ na „TranslatedStrings_LR_cs“, všechny se nacházejí ve složce „cs“
  první soubour je ve složce „Resources“ další čtyři jsou ve složce „Shared“ v každé další složce pod složkou „strings“

 52. Zdravím.
  Snažím se marně stáhnout instalační soubor Lightroom 6.0. Win. Verze 8.3 stáhnout jde, ta však na starší verze nefunguje. Kde dělám chybu.
  Díky za odpověď
  Jirí Bergman

 53. Dobrý den,
  nejde mi stáhnout instalátor pro Lightroom 6 CC z roku 2015. Když kliknu na odkaz, nic se nestáhne. Poradíte? Kdysi jsem si to stáhla a léta v pohodě používala, ale teď se musel přeinstalovat operační systém, tak bych tu češtinu potřebovala stáhnout znovu.

 54. Dobrý den, proč se mi od verze 10 neskutečně dlouho načítají náhledy v presentaci?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s