Předběžná verze českého prostředí pro Lightroom 6.8 (CC 2015.8)

Dnes se mi díky pomoci týmu, který pracuje na vývoji Adobe Photoshop Lightroomu podařilo konečně vyřešit technické problémy bránící lokalizaci aktuální verze. Pokusil jsem se co nejrychleji připravit předběžnou verzi, která umožňuje nainstalovat české prostředí pro Lightroom 2015.8 (nebo Lightroom 6.8 u trvalé licence).

Předběžná verze vychází zatím z překladu Lightroom 2015.3, takže některé novější termíny se mohou objevovat v angličtině, ale během mých rychlých testů to vypadá vcelku použitelně.

Pokud tedy máte zájem, můžete si předběžné verze instalátorů stáhnout ze sekce Download. Verzi pro Windows jsem neměl možnost otestovat, tak doufám, že jsem tam nevnesl nějakou chybu.

Děkuji všem za trpělivost a omlouvám se, že to tak dlouho trvalo. Moje současné pracovní vytížení mi neumožňovalo se webu a lokalizaci věnovat, jak bych si přál.

dejte mi vědět, pokud by se vyskytly nějaké potíže.

Reklamy

18 thoughts on “Předběžná verze českého prostředí pro Lightroom 6.8 (CC 2015.8)

 1. Dobrý den.
  Instalační soubor nejde spustit. Průzkumník Windows přestane odpovídat. Aplikace nejde vypnout ani pomocí „správce úloh“. Z plochy zmizí všechny ikony včetně „Panelu nástrojů“. Pomůže pouze tvrdý restart.
  Windows 7 Enterprise 64-bit.
  Motherboard Model: GIGABYTE Z97X-UD3H-CF
  Sys. Drive: KINGSTON SV300S37A240G
  Data Disc: WD 10EARS 1000.2 gigabytes
  External disk (for backup) A Data 2000 gigabytes
  Memory: Kingston HyperX Savage 16GB (2x8GB) DDR3 1600 CL9
  Graphics card: GeForce 1060 3GB
  Processor: Intel Core i7-4770K
  Energy source: FORTRON 600W FSP600-50ARN, 80PLUS Bronze
  Lihtroom 6,8

  • Jediné, co mě napadá je, že se to nějak popere s antivirem nebo standardním zabezpečením Windows.
   Nejsem profesionální developer, takže nemám možnost instalátor podepsat, na coč se operační systémy dívají velmi podezřívavě. Já jsem to ve Windows 7 zkoušel instalovat a proběhlo to bez problémů – mám admin práva ve Windows.
   Instalátor sám o sobě je nesmírně jednoduchý, jenom kopíruje několik textových souborů na správná místa v Lightroom. Zkusím se podívat, jestli neexistuje nějaký update pro aplikaci, pomocí které vytvářím instalátor.
   Kdyby se vám to stále nedařilo, tak vám můžu poslat postup, jak si ty soubory nainstalovat ručně.

   • Děkuji za odpověď.
    Uvítám postup ruční instalace souborů. Používám Avast Internet Security verze 17. 2. 2288 a Malwarebytes Anti-Malware 2.2.1.1043.

   • Dobrý den pane Metličko.
    Chyba je patrně ve spojení s antivirem Avast.
    Instalace při vypnutém antiviru proběhla bez problémů-

  • Zkusím ještě dnes udělat aktualizaci instalačního programu. Stáhnul jsem novou verzi aplikace, kterou používám, která má mít lepší kompatibilitu s novými verzemi Windows (u verze 7 by to nemělo mít vliv, ale uvidíme).

 2. Dobrý den,
  není potřeba se omlouvat za to, co pro nás (kteří používáme Lightroom) děláte…zadarmo a ve svém volnu. Patří Vám za to veliké díky. Překlad funguje bez problému.

 3. Dobrý den,
  děkuji za další překlad. Avast jsem vypnul a instalace proběhla bez problémů a vše funguje. Díky!!!

 4. Dobrý den, používám macOS Sierra verze 10.12.3 a nejde mi spustit instalátor nové verze LR 6,8. Nevím co dělám špatně. Moc děkuji za pomoc

 5. Dobrý den. Mě tato nová instalace na LR6.9 nepomohla. Musel jsem udělat ruční postup dle návodu zde na stránkách. Jinak děkuji za Vaši práci pro nás. Moc si toho vážím.

  • Dobrý den,
   to je divné, jak se to přesně chovalo? Proběhla instalace a program zůstal v angličtině, nebo se instalace někde zasekla? Pokud byste měl čas, rád bych zjistil, co se u vás přesně stalo.
   Díky,
   Michal Metlička

 6. Zdravím všechny. Po instalaci lghtr 2015.9 a vložení češtiny, chybí v modulu předvoleb předvolba pro barevné vyvolávání fotografií. Setkal se s tím ještě někdo? Děkuji za zprávu. Pavel Micka

  • Můžete mi napsat, kde přesně se vám chyba vyskytuje. Teď jsem narychlo proběhl předvolby a žádný rozdíl mezi anglickou a českou verzí nevidím.
   Michal M.

 7. Prosím Vás už tady na Vašem webu běhám asi hodinu a nijak se mi nedaří někam napsat dotaz 🙂 právě jsem si koupil Lighroom na 1 rok, ale vubec nevím jak tam dostat čestinu ? Přitom verzi mi to píše že mám 1.3 ? což je dost divný, když tady máte čestinu pro 6 atd. Můžete mi moc prosím nějak poradit ? Chci to poro Maca a Ipad. Předem moc díky 🙂

 8. Všechny CZ verze ke stažení se jmenují např. Lightroom 6.8 a CC 2015.8 ale já mně to hlásí že moje verze LightRoom je 1.3 ?? Už nevím co víc udělat, prosím o radu ?

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s