Photoshop Lightroom 6 pouze pro 64 bitové operační systémy

Adobe připravuje novou verzi aplikace Lightroom, která bude vyžadovat 64 bitový operační systém na platformě Windows a Mac OS 10.8 a vyšší na platformě Mac.

Podrobnosti

Lightroom 6 pro Windows bude vyžadovat 64 bitovou verzi Windows 7, 8, nebo 8.1. Verze pro Mac bude vyžadovat Mac OS 10.8 a novější.

Tyto nové požadavky umožňují vývojářům zaměřit se více na rozšiřování nových možností aplikace, protože nebudou tolik omezeni požadavky na kompatibilitu se staršími systémy.

Uživatelé, kteří mají starší verzi operačního systému budou moct i nadále používat Lightroom 5 včetně podpory sdílení s Lightroom mobile, ale bohužel nebudou mít přístup k novým funkcím a možnostem Lightroom 6.

Zveřejnění těchto informací naznačuje, že termín uvedení Lightroom 6 se blíží, takže se můžeme zase těšit na novinky 🙂

Zdroj: Lightroom Journal

Advertisement

5 thoughts on “Photoshop Lightroom 6 pouze pro 64 bitové operační systémy

 1. Jednoznacne pozitivni zprava. Snad se po redukci 32bit platformy v development tymu nasel cas na zlepseni vykonu preve v 64bit verzi. Rychlejsi vytvareni smart a 1:1 preview je rozhodne potreba zrychlit.

  • Věřím, že ano. Rád bych napsal něco konkrétnějšího, ale bohužel si budeme muset počkat na ohlášení nové verze 🙂

 2. Michale vdaka za vsechno co delate , dokumenty jsou velice uzitecne hlavne ked jsou v cestine.Prosim Vas, kde mohu najit popis resp.Help progr. Adobe OnLocation v cestine. Velmi dekuji Petr.
  Prominte za gramatiku, dik.

  • Díky za ocenění. Mám teď dost plánů, o čem bych chtěl psát, ale bohužel to nějak časově nevychází :(. Snad se to v následujících dnech zlepší.
   Pokud vím, tak žádná dokumentace k OnLocation v češtině neexistuje. Ten produkt se již dál nevyvíjí a v současných verzích CC již není. Navíc je jeho použití dnes již relativně omezené, protože umožňuje pouze práci s Firewire přenosem dat, který se používá čím dál méně 😦

   Přeji hezký den,
   Michal

 3. No, jsem trochu skeptický, zvlášť poté co jsem pořídil 6 jádrový procesor od AMD (železo celkem za +/- 35 t) a při exportu fotek v plném rozlišení LR 5 neustále padá. O tom, že LR je odladěno pro procesory Intel se zřejmě tiše mlčí a technická podpora ze strany Adobe, to je případ sám pro sebe (to my nevíme.., pročtěte si zahraniční fóra.. a podobné kecy). 😦

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s