Aktualizace českého prostředí Photoshop Lightroom 5.7

Aktualizoval jsem české prostředí uvedené v minulém týdnu a můžete si jej stáhnout zde.

Žádné z oprav nejsou kritické, ale pokud chcete mít nejnovější překlad a odstraněné chyby, stáhněte si aktuální instalátor a češtinu přeinstalujte.

Přikládám seznam změn a rozšíření:

 • Na platformě Windows jsem opravil termín zobrazení klávesových zkratek. Místo přeřaďovače Option (macovská terminologie) se nyní bude korektně zobrazovat přeřaďovač Alt.
 • V modulu Vyvolávání jsem v menu Nástroje/Překrytí vodítky oříznutí/ změnil položku „Vybrat překrytí, která se budou procházet…“ na kratší a srozumitelnější „Vybrat střídající se překrytí…
 • Termín „Zpracování„, který se v originále jmenuje „Process“ a jedná se o verzi algoritmu, který zajišťuje zprocesování vlastních RAW dat, jsem změnil na termín „Proces„. Důvodem bylo hlavně zajištění konzistentnosti s Adobe Camera RAW.
 • Ve výběru vyvážení bílé jsem opravil chybný překlad „Stíny“ na korektní „Šero„. Opět se jedná o konzistentní termín s Camera RAW.
 • Ve Vyvolávání v panelu Efekty jsem změnil termín „Zrnění“ na přesnější „Zrnitost„.
 • Termín „Modrozelená“ jsem změnil na „Zelenomodrá“ (sjednocení s ACR)
 • V panelu Efekty v sekci Vinětace po ořezu jsem zaměnil chybný překlad termínu „Highlights“ -> „Světlé“ na korektní „Světla„.
 • Dále jsem opravil chybné zobrazení aktuální verze procesu, která se v nabídkách ukazovala jako verze 2010, přičemž aktuální verze je 2012. Jednalo se pouze o pozůstatek staršího překladu, ve skutečnosti pracoval Lightroom samozřejmě se správným procesem.

Nejsem si jistý, jestli je korektní použití názvu barvy „Nachová“ (v anglickém originále Purple, v německém překladu Lila). Kolegové, kteří překládají Camera RAW používají označení barvy fialová, ale to se mi zdá spíš vhodné jako překlad anglického termínu „Violet“.

Pravděpodobně zůstává v lokalizaci ještě dost termínů, které by si zasloužily přeložit precizněji, takže pokud máte připomínky k překladu, případně víte o chybách a překlepech, napište mi, prosím, a opravy začlením do dalšího updatu.

Advertisement

4 thoughts on “Aktualizace českého prostředí Photoshop Lightroom 5.7

 1. Ahoj Michale,
  udělal jste mi radost češtinou pro nejnovější lightroom, ale na mém novém macu s yosemite 10.10.1 je nepoužitelná nastaví postraní panely na největší takže v hlavním panelu není nic vidět a hlavně nejde s velikost panelů hýbat. Po vrácení angličtiny již lze panely nastavit a lightroom normálně používat. Doufám, že se výše zmíněný problém vyřešit.

  S pozdravem Robert

  • Zkusím se na to podívat. Je to bohužel nedá tím, že čeština není tak úsporná jako angličtina. Nastavení panelů je stejné jako u německé verze.
   Můžete mi napsat, které panely jsou nejproblematičtější?
   Já používám zatím 10.9.5, ale to by mělo být stejné.
   Jaké máte rozlišení obrazovky??

   Michal M.

  • Tak je 1:37 ráno a myslím, že jsem problém s velikostí panelů více méně odstranil. Během dne snad udělám nové instlátory a dám na web aktualizaci.
   Ještě jednou díky za upozornění – Mám nastavené hodně vysoké rozlišení displeje, takže mi to nějak ušlo 😦

   S pozdravem
   Michal

  • Šířka panelů je opravená, zkuste si stáhnout nový instalátor a dejte mi vědět.
   Díky, Michal M.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s