Creative Cloud a jazyková podpora

Jednou z výhod Creative Cloud oproti dřívejšímu způsobu licencování je fakt, že dostáváte v rámci licence k dispozici všechny dostupné jazykové varianty produktu. Můžete si tedy u každé aplikace zvolit, ve kterém jazyce si ji nainstalujete. A nejen to – dokonce si můžete nainstalovat i více jazykových variant jednoho programu. To je docela šikovné a u některých programů to přináší dodatečnou funkcionalitu, která byla dříve jen obtížně dosažitelná.

V tomto článku vám ukážu, jak si nainstalovat jednotlivé jazykové varianty a jak mezi nimi přepínat.

Instalace aplikací v rámci Creative Cloud začíná přihlášením se na webu svým Adobe ID (uživatelským jménem a heslem). Po přihlášení se dostanete na webové stránky http://creative.adobe.com a tam si můžete vybrat mezi třemi zákkladními sekcemi:

 • Soubory – na stránce soubory uvidíte všechny soubory, dokumenty a složky, které máte uložené ve svém cloudovém úložišti
 • Aplikace – na této stránce najdete odkazy na všechny aplikace, které si můžete stáhnout a nainstalovat
 • Naučte se – sekce s velkým množstvím bezplatných výukových materiálů, které vám pomohou se rychleji využít nepřeberné možnosti, které vám členství v Creative Cloud přináší

Pro nás je v tuto chvíli důležitá sekce Aplikace.

CC_Web_App_page

Na webové stránce si vyberete aplikaci, kterou chcete stáhnout. První aplikaci Creative Cloud si musíte stáhnout pomocí prohlížeče – po jejím nainstalování se vám na počítač nainstaluje program Adobe Application Manager, který vám umožní spravovat vaše instalace i přímo bez prohlížeče.

Pro nainstalování první aplikace postupujte podle instrukcí instalačních programů (nebudu to zde rozepisovat, protože to je velmi jednoduché).

Instalace další jazykové verze

Jak jsem se již zmiňoval v rámci Creative Cloud máte k dispozici různé jazykové verze programů, které můžete nainstalovat najednou. Je to velice jednoduché a použijete k tomu  zmiňovaný Adobe Application Manager.

Application_Mgr

 • Spusťte Adobe Application Manager
 • Klepněte na své jméno v levém horním rohu a rozbalí se vám menu, ve kterém vyberte položku Preferences/Předvolby
 • Otevře se vám dialog, ve kterém si můžete zvolit jazyk a umístění instalace.

Application_Mgr_Prefs_Languages

Jak vidíte seznam jazyků, které můžete vybrat je docela obsáhlý. Neznamená to ovšem, že všechny aplikace v Creative Cloud jsou přeloženy do všech těchto jazyků.

Fakticky to znamená, že příště, až budete instalovat nějaký program, bude se instalovat v jazykové verzi odpovídající vašemu výběru. Pokud taková jazyková verze neexistuje, nainstaluje se standardně anglická verze.

Poznámka: Všimněte si položky English s arabskými znaky vpravo a English s hebrejskými znaky. Obě tyto položky vám umožní nainstalovat aplikace s plnou podporou arabštiny a hebrejštiny. Arabské i hebrejské verze mají anglické uživatelské rozhraní a je fakticky jedno, kterou z nich nainstalujete. Obě obsahují podporu arabštiny i hebrejštiny současně.

Vezměme si nyní jako příklad následující situaci. Řekněme, že máte naistalovaný Adobe InDesign v české verzi a chcete si ještě nainstalovat anglické jazykové prostředí.

 • Otevřete Adobe Application Manager a v Předvolbách změníte jazyk z češtiny na angličtinu.
 • V programech, které jsou k dispozici pro instalaci vyberete InDesign a nainstalujete ho do stejného místa, kde máte již nainstalovanou svou českou verzi.
 • Instalátor ponechá nainstalovanou aplikaci a přidá jazykově specifické soubory jako je uživatelské rozhraní nebo některé předlohy a nastavení.

Nyní již budete moct používat InDesign podle potřeby v angličtině nebo v češtině.

Jak přepnout programy mezi jazykovými verzemi

Pokud již máte nainstalovanou jazykovou podporu pro více jazyků a chcete mezi nimi přepnout, musíte postupovat následovně. U většiny programů je postup stejný, jen u Photoshopu je trochu odlišný, což si vysvětlíme samostatně.

Postup na Macu

Adobe aplikace na platformě Mac se spouští podle toho, jaký jazyk máte vybraný jako první v Předvolbách systému (System preferences) v sekci Jazyk a text (Language and text) v nabídce Jazyk (Language).

Pokud budete mít v našem příkladu na prvním místě češtinu, spustí se InDesign česky. Pokud přesunete na první místo angličtinu, spustí se anglicky.

Postup u Photoshopu

Postup u Photoshopu je jednodušší. Photoshop má v předvolbách (Preferences) v sekci Uživatelské rozhraní (User interface) možnost zvolit Jazyk uživatelského rozhraní. Tam si prostě vyberete z jazyků, které máte k dispozici a restartujete Photoshop.

PS_CC_Prefs_UI

Postup u Windows 7 a 8

Přepnutí jazykové verze ve Windows 8:

 • V ovládacích panelech zvolte “Přidat jazyk”, přidejte požadovaný jazyk (já vybral angličtinu a v další volbě United states). Nový jazyk přesuňte nahoru.

w8_controlpanels_language_prefs

 • Klikněte na “Možnosti” a nechte jazyk nainstalovat, pokud ho ještě nemáte. Po odhlášení a přihlášení uživatele budete mít prostředí Windows ve vybraném jazyce a tento jazyk budou při spuštění preferovat i aplikace z CC.

U Photoshopu je postup přepnutí jazyka stejný jako na Macu (viz výše)

Závěr

Jak vidíte, přináší Creative Cloud velkou flexibilitu a umožňuje využívat různé jazykové verze. Můžete is vždy vybrat, co vám nejlépe vyhovuje.

Zvláštní význam má výběr jazyka u InDesignu, kde zvolené uživatelské rozhraní ovlivňuje i práci s rejstříky a obsahy a také je zde významná možnost v instalaci arabské a hebrejské verze.

17 thoughts on “Creative Cloud a jazyková podpora

 1. Přepnutí jazykové verze ve Windows 8:
  – V ovládacích panelech zvolte „Přidat jazyk“, přidejte požadovaný jazyk (já vybral angličtinu a v další volbě United states). Nový jazyk přesuňte nahoru. (http://screencloud.net/v/gQdz)
  – Klikněte na „Možnosti“ a nechte jazyk nainstalovat, pokud ho ještě nemáte. Po odhlášení a přihlášení uživatele budete mít prostředí Windows ve vybraném jazyce a tento jazyk budou při spuštění preferovat i aplikace z CC. (http://screencloud.net/v/crsi)

 2. OFF TOPIC: prosím kdy bude uvolněna verze creative cloud CC ke stažení v application manageru? Děkuji moc.

 3. Nějak mi to přidání anglické verze Photoshopu nefunguje, přepnul jsem v Creative Cloudu na anglický jazyk, ale stejně mi to neustále ukazuje, že Photoshop CC je aktuální a neumožňuje mi to nový download, co dělám špatně? Díky moc za radu.

 4. Aha, už vím, už jsem na to přišel, je ještě potřeba se mezitím po změně nastavení jazyka v CC ještě z CC odhlásit a znovu přihlásit, pak teprve dojde ke změně a můžete znovu stahovat.

 5. It’s going to be finish of mine day, but before end I am reading this great post to improve my knowledge.

 6. Zdravím Vás Michal. Obdivujem Vá s akou neúnavnosťou pracujete na českej lokalizácii LR. Potreboval by som však helfnúť. Mám stiahnutú 30 dňovú verziu Adobe PS CC 2014 a nie a nie do nej dostať CZ lokalizáciu. ID účet na Adobe com mám vytvorený niekoľko mesiacov, prihlásim sa…, ďalej postupujem podľa horeuvedených rád, stiahnem si PS CC 2014 a v nastaveniach (Ctrl+K > Interface) vidím len možnosť anglickej lokalizácie.

 7. Ešte raz…., Michal.
  Nakoľko mi Aplication Adobe Manager nešiel (ani po jeho reinštalácii) spustiť, tak priamo v predvoľbách Creative Cloud(u) stačilo zaškrtnúť App Language „Česky“ a potom samotný PhotoShop CC 2014 ešte raz stiahnuť. Následne v ňom (Ctrl+K>Interface) zmeniť jazyk na Čeština a potom už iba PS CC 2014 reštartnúť
  Takže, teraz už nie problém prepínať medzi Anglinou a CZ.
  Srdečná vďaka za doterajšiu Vašu prácu Michal, hlavne ohľadom vypiplanej CZ do LR.

 8. Less Scribble.io
  Scribble io is an android contest developed nearby Quarry Games Pro. It has ripen into quite a popular bold all of a add up to teens within a compressed era of time. As its delegate indicates, it’s a doodling game where players own to deem the right-hand word in the course the drawings. Joined tourney consists of multiple rounds where a ourselves disposition draw the word and the others fool to dare say it which done exchange them points.
  scribbl game
  The quicker a personally guesses the tidings, the more points he earn! Further guessing, there is an selection of voting to drop-kick out of the closet a yourself if someone is misbehaving that is a chaste opening move to keep away from stinking and abusive language. The time limit is suited that allows the whole world to draw the gen easily.

  How the Trick Works?
  Enter your rank and coup the Play button. The game comes with 13 unalike languages and is compatible with android devices. The match’s interface consists of a chatroom where every player will have in the offing to judgement the word and lone by identical every one will be noted a ‚lite of three words from which they be suffering with to pick out a individual word representing drawing. Then, the trouper is presupposed a time of 80 seconds. The people who conjecture at once wish reap more earning points. Non-standard thusly, this pattern continues and at the upshot of the each orb-shaped, the points catalogue is shown for that round.

  Skribbl.io is a top multiplayer monochrome strategy, If you enjoy games such as Pictionary, you will have so much enjoyment playing this multiplayer sketch game. In this baptize, users requirement fracas against each other using drawings and their own knowledge. Whilst playing this game, users take it in turns to tired objects and try to estimate them.
  Each user takes their spoil to draw – there are other players today in the meet too who can participate in the design chat. The chosen buyer has to forth whatever oath they are given. Other players own to believe it to outdistance points. Players obligation be very securely and keep in repair concentration so that they can deem quickly.

  The job consists of drawing and guessing. Each spherical, players requirement take a shot and judge the word – the quicker the report is guessed, the more points a better gains. Players ought to be darned vigorous to see the uppermost spot so that they can tug their chosen not to mince words in the next round.

  At the greatest of the playing screen, the name is underlined – this allows players to be sure how diverse letters are in the world. For each round, there is a timer – if a performer doesn’t suspicion the word in the designated dilly-dally, they don’t narrow the gap any points.

  On the side of those who use to advantage little talk game, this headline will offer so much fun. Players can deliver send up dispiriting to imagine drawings. Moreover, they can also go for all to see their picture skills and see what works of knack they can create.

  If you use to advantage confabulation games or io games, why not try escape some other titles? Pixelz.io, object of eg, is a skylarking jokingly monochrome occupation in which players can connect together to create talent unified pixel at a time.

  Take out and feel unpublishable words in Skribbl.io! This thinking adventurous enough lets you amusement Pictionary with friends. When you are the artist, you can make use of different colors to limn the clue. Then, dick force evaluate to conclude what’s in the double!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s