Zpět k blogování

Tak se mi podařil rekord a na blog jsem nesáhl více než dva roky.

Je to ostuda a všem z vás, kteří jste sem občas zavítali, se omlouvám. Zkusím krátce vysvětlit, co to způsobilo a proč jsem se na tak dlouho odmlčel.

Jak asi víte (případně se můžete dočíst v pravém sloupci blogu) pracuji pro Adobe Systems a to již více než 14 let. Dříve jsem měl na starosti po technické a produktové stránce tzv. rozvojový region, který zahrnoval Východní Evropu (Česko, Slovensko, Polsko, Pobaltí, atd.), Rusko, Ukrajinu, Kazachstán, Turecko, Izrael, Střední Východ a africký kontinent. Zajímavý a poněkud rozsáhlý region, jak jistě uznáte.

Pak ale nastala změna. Východní Evropa (členské země EU) už byly přemístěny do kategorie „rozvinuté“, takže z mého působení vypadly. Najednou jsem přestal mít na starosti Českou republiku a moje aktivity směřovaly více do zbytku regionu. Přestal jsem se tolik zabývat problematikou lokalizací a ztratil částečně kontakt s českým trhem. Navíc jsem dostal celou novou produktovou oblast, která pro mě byla dost neznámá, takže jsem přestal aktualizovat a blog a hlavně nebyl schopen udržovat lokalizaci Lightroom, kvůli níž sem mnozí z vás zavítají.

Českou republiku sice stále nedělám, ale dohodli jsme se s mým bratrem Tomášem, že z velké části převzal překlad Lightroomu, a já mu zase na oplátku občas pomůžu v některých jiných činnostech. Navíc se mé zaměření v letošním roce zase trochu změnilo a mám na starosti všechny produkty z oblasti Digital Media.

Doufám, že mi nyní zbyde čas a budu moct sem zase začít psát, protože je o čem. Adobe prochází asi největší revolucí za dobu, kdy ve firmě pracuji a chtěl bych využít tento blog a podělit se o některé své názory na Creative Cloud a příležitosti, které přináší. Také bych chtěl zase začít psát o produktových novinkách a zajímavých souvisejících technologiích. A  uvidíme, třeba se objeví i jiná témata, která by stála za napsání.

Takže ještě jednou – díky za vaši trpělivost – co vám vlastně zbývalo, že 🙂

A nyní to, co vás asi zajímá nejvíc a o čem budu psát příště. Finální lokalizace Lightroomu 4.4 je prakticky hotová a připravená k distribuci a začínáme pracovat na lokalizaci Lightroomu 5. V nejbližších dnech na tomto blogu najdete odkazy na nové instalační balíčky pro Mac i Windows.

Advertisement

2 thoughts on “Zpět k blogování

 1. Vážený pane Metličko.
  To je po delší době výborná zpráva.Sice ve čtyřce Lightroomu funguje omezeně i čeština pro trojku,ale určitě v pětce už by byla nedostatečná.
  Nechápu proč fy.Adobe sama do Lightroomu nezařazuje češtinu,když u ostatních produktů(Photoshop.Photoshop Elements a Premiere Elements )česká lokalizace je.
  Určitě by to zvedlo i prodej Lightroomu v Čechách i na Slovensku.
  S přáním hezkého a úspěšného dne Harald Košvanec.

 2. Dobrý den pane Košvanče,

  O vytvoření oficiálního českého verze jsem kolegy z centrály jednal, ale bohužel jsem nebyl úspěšný. Ale dostali jsme tentokrát od nich velkou pomoc – anglické zdrojové termíny, takže jsme nemuseli překládat z němčiny 🙂 Uvidíme, třeba se to povede příště a díky existenci tohoto překladu naše americké kolegy přesvědčíme.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s