Adobe již publikuje české nápovědy k CS4 na webu

Jak se blíží konec roku, nastalo tak šílen období, že se prakticky nedostávám k psaní. Přesto je novinek stále hodně a pokusím s aspoň v lehce strohém duchu psát o věcech, které by vám neměly ujít.

community_splashMožná víte, že se již blíží termín uvedení českých verzí produktů CS4. Předpokládáme, že budou v prodeji v průběhu prosince. Mezitím se ale již spouští různé podpůrné aktivity, které s uvedením lokalizovaných verzí souvisí. Jednou z nich jsou kompletní nápovědy, které jsou k dispozici na webu Adobe – a to dokonce i včetně PDF verzí ke stažení.

Není je úplně snadné najít a tak jsem se pokusil vám jejich hledání usnadnit:

Photoshop CS4 česká nápověda

Illustrator CS4 česká nápověda

InDesign CS4 česká nápověda

Adobe Bridge CS4 české nápověda a co je nového

Dreamweaver CS4 česká nápověda

Flash Pro CS4 (zatím česká verze na webu není)

Fireworks CS4 česká nápověda

Contribute CS4 česká nápověda

InCopy CS4 česká nápověda

Acrobat 9 Pro česká nápověda

U každé online nápovědy najdete v pravém horním rohu ke stažení příslušnou PDF verzi. Takže pokud chcete získat náskok ještě před koupí českých verzí CS4, máte možnost.

Nekteré z funkcí jako je komentování či některá online videa zatím ještě nejsou k dispozici, stejně jako propojení na komunitní nápovědy je dosud v plenkách.

Advertisement

13 thoughts on “Adobe již publikuje české nápovědy k CS4 na webu

 1. Dobrý večer, pane Metličko.

  Především bych Vám chtěl poděkovat za Váš přínosný blog a zároveň Vám popřát příjemné svátky, hodně zdraví, elánu a úspěchů v novém roce. Snad k tomu přispěji i já (my) objednávkou, vím, že „pouhé“, třílicenční „sjúťácké prímijové apgrejdyózní:)“ z CS3 na CS4, příliš nezmění, ale asi každý jsme ta pověstná kapka v moři.
  Nedovolím si však odpustit jednu faktickou poznámku. Na představení CS2 (Smíchov) jsem vyhrál tričko s motivem Creative Suite, které jsem hrdě nosil a obden pral anosil … Bylo „tak trochu“ trochu přislíbeno s naší objednávkou z CS2 na CS3, že bude proveden i upgrade trička (bez nutnosti vyhrát), sic nic, ale já si nestěžuji!!! Však o tričko CS4 bych skutečně nerad přišel. Vážím si ho stejně, jako firmy Adobe, která pro mě neznamená jen pouhé „živobytí“, ale inspiraci, zábavu a vůbec tak nějak mojí existenci.

  Nejen z těchto prozaických důvodů firmu tak rád propaguji.

  S úctou
  Filip Žahourek, grafik
  freytag&berndt
  Na Florenci 19
  110 00 Pha 1
  zahourek@freytagberndt.cz
  605 36 78 59

 2. Vážený pane Metličko
  nůžet mi poradit. Používám photoshop CS3 ahledám k němu nápovědu v češtině. Výše jste uveřejnil vynikající nápovědu pro CS4, nevím zda by tato byla požitelná i pro CS3 Předem děkuji za ochotu Jiří Reissig

 3. Dobry den, diky za vyborny blog. Reaguji na clanek ceskych napoved k CS4, bohuzel nemohu nikde najit Flash CS4 😦
  Dekuji

 4. Zdravím pane Michale,
  Rád bych šel do kolekce Design Standard CS 4, ale nechci CZ. Jaké jsou další možnosti v ENG mám WIN XP. Je nějaká verze pro východní Evropu? Aby mě zkrátka česká XPéčka s tím běhala bez potíží.
  Petr B.

  • Mám nově možnost pořídit Creative Suite 4 Design Premium (Vista/XP)
   koupenou v Americe. Jsou nějaká úskalí běhu na českých XP, případně jiná omezení pro sazbu v českém jazyce. A co Upgrade? Umí evropská pobočka zprostředkovat upgrade na CS5?
   díky Petr

 5. ahoj,
  hledám český návod k adobe premiere pro cs4 v pdf. Je možno ho někde najít? Děkuji za odpověď

 6. ahoj Michal
  V In designu jsem připravovala katalog, měla jsem navolené ukládání protilehlých stránek ( „Facing Pages“ – čili jsem to viděla jako kdyby na velké A3 uloženy 2 A4 proti sobě) a tak jsem to i exportovala do PDF. Z tiskárny mi ale volali že oni chtějí 1 A4 na jednom listu A4. Dá se mi ten originál nějak zpětně automaticky upravit aby mi to neukládalo na protilehlých stranách ale řad za řadou každou na jednu stránku?

 7. Dobrý deň.
  Som začiatočník v práci s programom InDesign a podarilo sa mi niečo kliknúť, čo mi spôsobuje, že keď premiestnim textové okno nad grafické okno, automaticky sa mi stratí text a rozsvieti sa len červené plusko na pravej strane textového okna. Čo som stlačila či prestavila?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s