CS4 se začíná prodávat

Adobe dnes ohlásila, že začíná prodávat CS4 (anglickou verzi). Česká verze by měla být v prodeji začátkem prosince – přesněji řečeno náš aktuální plánovný termín je 1. prosince 2008. Pokud se to povede, bude to nový rekord v rychlosti uvádění české lokalizace, ale také důkaz, že přechod Adobe ke standardnímu lokalizačnímu procesu (tuto lokalizaci zajišťuje přímo cetrála v San Jose – Winsoft se na ní již nepodílí) přináší ovoce. Díky této centralizaci probíhá výroba a kompilace všech jazykových verzí společně, což nám v budoucnu umožní simultánně uvádět i případné aktualizace a využívat infrastruktury Adobe pro distribuci updatů.

Příští týden budeme v Praze a Bratislavě představovat CS4 Design a Web Suite. Video produktů se příliš nedotkneme, v rámci nutnosti udržet snesitelnou délku akce se do programu prostě nevejdou. Proto jsme se rozhodli, že připravíme v listopadu samostatnou akci zaměřenou na Production Suite a produkty v ní obsažené. Pokud vím pražská kce je už plně obsazená. Samozřejmě se můžete zkusit zastavit i tak, je možné, že se někteří přihlášení účastníci nakonec nedorazí. V Bratislavě podle posledního seznamu ještě místa jsou. Těšíme se na vás.

Advertisement

6 thoughts on “CS4 se začíná prodávat

 1. Dobrý den Michale,
  jak to bude s Adobe Camera RAW pluginem pro Photoshop? Bude nová verze i pro Photoshop CS3? A bude podporovat nový RAW fotoaparátu Nikon Coolpix P6000?
  Děkuji
  Radek Pokorný

 2. Bude-li lokalizace (pro Mac) lépe zakomponována do produktu, bude možné opět změnit jazyk rozhraní aplikace změnou jazyka v preferencích (čeština na prvním místě: Photoshop mluví česky; angličtina na prvním místě: Photoshop mluví anglicky)?

  Budou lokalizované aplikace nativně používat originální názvy funkcí a nikoliv lokalizované? Proč se ptám: typicky v Photoshopu zavolá plugin nějakou funkci a když šlo o lokalizovaný produkt, tak tím také skončil, poněvadž takovou funkci nenašel.

 3. Pro Radek:
  V rámci Photoshopu CS4 bude Camera RAW 5, který není kompatibilní s CS3. Poslední CS3 kompatibilní verze je Camera RAW 4.6, která je ke stažení zde:
  http://www.adobe.com/support/downloads/detail.jsp?ftpID=4036

  Tato verze podporuje podle dokumentace Coolpix P6000. Překvapivě není Coolpix P6000 v seznamu pro Camera RAW 5, ale to předpokládám vude spíše chyba v dokumentaci.

  Michal

 4. Pro Pavel:
  Lokalizace je realizována pro všechny jazyky stejně, tj. plug-in, který by nefungoval v české verzi by nefungoval ani třeba v německé. Párkrát jsem narazil na plug-iny, které se odkazovaly fyzicky na názvy funkcí, ale to je chyba vývojáře plug-inu. Dělávaly to plug-iny od Extensis.
  Rád to vyzkouším, když mi napíšete, o které plug-iny se jedná, a pokud k nim budu mít přístup, vyzkouším je.

  Michal

 5. Dobrý den Michale,
  měl bych na otázku. Jako studenta mě dost zajímá, jestli bude nový Creative Suite 4 i v nějaké zlevňené verzy právě pro studenty?
  Předem děkuji
  Tomáš

 6. Jak už jsem odpovídal v komentářích k článku „Poznámky z uvedení…!
  Michal

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s