Adobe Flash Player 10 je od 15. října ke stažení

Spolu s uvedením CS4 ve stejný den začínáme dodávat i finální verzi Adobe Flash Player 10 pro Windows, Macintosh i Linux. Pokud budete chtít využít řay vypšení, které tato verze obsahuje, stáhněte si ji ze stránek Adobe. České produktové stránky pro Flash Player 10 najdete zde.

Seznam hlavních novinek Adobe Flash Player 10

3D efekty – Nové

FP 10 má vestavěnou podporu pro 3D efekty.Objekty animace i videa lze nyní animovat i v 3D prostoru a to s využitím hardwarové akcelerace.

Vlastní filtry a efekty – Technologie Pixel Bender

Vysoce výkonné efekty v reálném čase pro využitelné pro statické objekty i pro video pomocí technologie Pixel Bender™, která je využívána i pro speciální efekty v Adobe After Effects®. Kompilátor Pixel Blender Pixel Bender just-in- time (JIT) ale lze využít i pro jiné než čistě grafické úkony. Dá se použít i pro zpracování ostatních typů dat, jako jsou zvuky nebo matematické funkce, a to asynchronně v samostatném vlákně.

Rozšířená podpora práce s textem

Nový textový modul pro Flash byl vyvinut ve spolupráci s InDesign týmem a přináší novou úroveň typografie na web. Rozšiřitelná knihovna textových komponent v jazyce ActionScript 3.0 přináší podstatně lepší možnosti rozvržení textu včetně ligatur, vícesloupcového textu, obtečení obrázků, psaní zprava doleva nebo svisle. Webové aplikace (RIA) mohou využívat písma v klientském prostředí a mohou být nyní vyhlazována, otáčena nebo mít přiřazený styl.

Dynamické vytváření zvuku

Vylepšené API pro dynamické generování zvuku umožní vytvářet nové typy zvukových aplikací, jako jsou hudební mixážní pulty a sekvencery, herní zvuky v reálném čase případně zvukové vizualizace. V rámci dynamického zpracování zvuku lze využívat výše zmíněnou technologii Pixel Bender.

API pro vykreslování

Nový runtime umožňuje snadnější kreslení s možností změny stylu vlastností, 3D rozhraní API a nového způsobu kreslení složitých tvarů bez nutnosti detailního programování. Vývojáři mohou upravovat části křivek, měnit styly, nahrazovat jednotlivé části a používat vlastní filtry a efekty. API přidává prostorový rozměr Z, reálnou perspektivu, mřížky s texturou ve 3D prostoru, uchovaný grafický model, vykreslování čtení/zápis a vykreslování trojúhelníků se souřadnicemi UV při současném zvýšení paměti a výkonu.

Hardwarová akcelerace

FP10 využívá výpočetní výkon hardwaru grafické karty pro vykreslování souborů SWF v prohlížeči a akceleraci výpočtů slučování bitmap, filtrů, režimů prolnutí a překrývání videa.

Vektorový datový typ

Nová třída „typed array“  zvyšuje výkon, efektivitu a kontrolu chyb

Dynamické streamování

Dynamické streamy se automaticky přizpůsobují měnícím se podmínkám v síti.

Kodek audia Speex

Nový vysoce věrný open source hlasový kodek Speex je alternativou pro kódování hlasu s nízkou latencí. Přehrávač Flash Player rovněž podporuje zvukové kodeky ADPCM, HE-AAC, MP3 a Nellymoser.

Rozhraní API pro nahrávání a stahování souborů

Je možné uživatelům umožnit nahrávat a ukládat soubory přímo z webové aplikace. Flash player nově umožňuje za běhu přistupovat k referenčnímu souboru, díky čemuž je možné místní zpracování dat bez jejich zasílání na server.

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s