Photoshop Lightroom 2.0 – Klávesové zkratky pro české prostředí

Před třemi dny jsem sliboval, že po dokončení lokalizace dáme k dispozici kompletní seznam klávesových zkratek modifikovaných pro rozložení české klávesnice.

Již jsem dříve zmiňoval, že česká klávesnice přináší nemalé komplikace v souvislosti s klávesovými zkratkami. Její rozložení znaků je výrazně jiné než u klávesnice americké a některé klávesy, které se pro zkratky často používají, dokonce chybí. Někteří uživatelé to řeší tím, že si přepínají klávesnici na americkou a tu používají . To s sebou ale nese problémy při vkládání popisek, případně při přepínání mezi programy. Proto jsme v české lokalizaci klávesové zkratky pozměnili. Neexistuje buhužel stoprocentní řešení, ale snažili se vždy aspoň o co nejlepší kompromis.

Největší změny proběhly u Photoshop Lightroom 2.0 pro Windows verze pro Mac dostála daleko méně změn. Výborná zpráva je, že jsme dostali svolení od „Královny Lightroom“ Victorie Bampton (www.lightrooqueen.com) svolení k převzetí její sady klávesových zkratek a úpravu pro potřeby české klávesnice. Změněné klávesy jsou označeny tučně.

Lightroom 2.0 CZ klávesové zkratky pro Mac (PDF, 60k)

Lightroom 2.0 CZ klávesové zkratky pro Windows (PDF, 60k)

Pokd raději používáte americkou klávesnici, můžete si na webu Amosu Software stáhnout verzi českého prostředí pro Photoshop Lightroom 2.0 s neupravenými zkratkami.

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s