CS4 – Pár nových informací

Jakmile proběhlo naše „ohlášení, že budeme ohlašovat“, začali někteří kolegové pozvolna po kapkách upouštět kapičky informací, co bude nového. Říkal jsem si, že by vás to mohlo zajímat, tak se pokusím jednotlivé střípky vždy posbírat a dát sem.

Zatím nejcíc informací přichází z týmů vývojářů našich video produktů. Nejprve jeden z článků od Dennise Radekeho z blogu The Genesis Project.

Video produkty CS4 budou mít plnou nativní podporu AVC HD. Nemluvíme tady o importu AVC HD a přepočtu do vnitřního formát, ale o plné podpoře práce s tímto formátem v časové ose Premiere Pro.

Druhá informace možná pro někoho nebude tak radostná, ale v dlouhodobějším horizontu podle mně správná. After Effects budou dalším produktem z řady video produktů, který přestává a Macu podporovat procesory PowerPC. Vývojáři AE si kladou za cíl maximální využití potenciálu dostupného hardware, což je zvláště při postprodukční práci a tvorbě vizuálních efektů opravdu potřeba. Trvalá podpora starého hardwaru stojí množství času a zdrojů, které je podle mně cennější věnovat na optimalizaci a implementaci nových funkcí.

Co si o tom myslíte vy? Má Adobe u ostatních produktů i v budoucnu pokračovat v podpoře PowerPC? Kdy se rozhodnou majitelé PowerPC přejít na nový hardware?

Mimochodem, dnes začíná v Las Vegas Photoshop World a hodně bych se divil, kdybychom vydrželi, a neprozradili zase něco nového…

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s