Časopisy a jejich webové varianty

Adobe již docela dlouho káže o provázanosti jednotlivých médií a o tom, že klasická tištěná média se musí naučit maximálně využívat potenciál webu, audia či videa. Samo Adobe si klade za cíl vytvářet nástroje, které co nejvíce pomáhají jednoduše a efektivně propojovat tato média a využívat stejné zdroje pro výstupy do různých publikačních formátů.

Shodou okolností jsem v těchto dnech narazil na velmi zajímavý článek od Jakuba Krčmáře z března letošního roku, který hodnotí některé online varianty tradičních tištěných časopisů. Hodnotí jak zahraniční projekty, tak některé české časopisy. Určitě doporučuji přečíst.

Mě v poslední době hodně zajímá využití kombinace Flash interaktivního obsahu a PDF. Jedním ze zajímavých projektů je MagWerk (podle všeho německý projekt) postavený na Adobe Flash. Velmi dobře má Flash verzi svých katalogů také Ikea. Můžete se podívat na aktuální číslo českého katalogu.

Mezi PDF časopisy musím uvést Adobe Magazine, který měl velmi zajímavý design a obsah. Bohužel už zase nevychází a byl nahrazen jiným obsahem na Design Center sekci webu Adobe. Jeho poslední číslo vyšlo v únoru 2008 – Adobe Magazine PDF (11,9 MB).

Dalším velmi zajímavým PDF projektem jsou časopisy od britské společnoti Gamerzines. Vydávají bezplatné časopisy pro několik herních platforem včetně PS3 a XBOX360. Jednotlivá čísla jsou vyráběná v InDesignu CS3 a využívají velmi intenzivně multimediální možnosti PDF. Zatím ještě nepřešli na Acrobat 9, takže se vás občas Acrobat zeptá, jestli může spustit multimediální obsah. Vyzkoušejte si třeba srpnové číslo časopisu o Playstation 3.

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s