Dr. Russell Brown – Výborná výuková videa pro Photoshop

25.8. ’08 – Změnil jsem titulek článku. Ten původní působil zřejmě dost zmatečně.

Pro produkty Adobe existuje obrovské množství online školicích materiálů od různých autorů. Jejich kvalita je velice různorodá a na tomto webu bych chtěl občas odkázat na ty, které považuji v některém směru za vyjímečné.

Dnes jsem si vybral Dr. Russella Browna. Dr. Brown začal pracovat v Adobe Systems v dubnu 1985 jako Art Director. Během let se stal jedním z nejznámějších specialistů na Adobe Photoshop. Styl prezentací Dr. Browna je velmi neobvyklý a velice zábavný.

Občas také vytváří různá zajímavá videa – určitě se podívejte třeba na krátké video z roku 2005 – Adobe Man (Pozor: video je v formátu Quicktime, takže musíte mít QuickTime nebo jiný přehrávač, který umí tento formát.)

Pokud jste klepli na předchozí odkaz, viděli jste, že Russell Brown se nechová příliš jako Dr. Přesto nebo možná i proto jsou jeho tutoriály jedny z nejlepších, co znám a přináší hodně velmi zajímavých konceptů a nápadů, jak Photohop využívat.

V současné době existují dvě základní série jeho tutoriálů. První se jmenuje The Russell Brown Show a můžete si ji stahovat prostřednictvím iTunes jako podcast. Také se na něj můžete podívat na stránkách Adobe TV. Třetí možností je stáhnout si Adobe Media Player a přihlásit si show na stahování do něj.

Druhá série se jmenuje Dr. Brown‘ Photoshop Laboratory. Opět ji můžete najít na stránkách Adobe TV, případně přihlásit prostřednictvím Adobe Media Playeru v sekci Adobe TV.

Podívejte se na jeden příklad z Dr. Brown’s Photoshop Laboratory. Tento tutoriál je o pokročilých postupech při spojování více fotografií do jedné. Pozor video trvá asi 20 minut.

Vodpod videa již nejsou dostupná

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s