České prostředí pro Photoshop Lightroom 2.0 bude již brzy

V pátek jsem ve svém odkazu na recenzi Photoshop Lightroom 2.0 v PC Worldu zmínil, že do 14 dnů bychom měli mít ke stažení doplňkové české prostředí k programu Lightroom. Dnes jsem dostal hotový překlad na testování a tak věřím, že odhadovaný termín uvedení pravděpodobně o něco zkrátíme. Zdeněk Mikan z Techsoft Servisu, který tuto lokalizaci připravoval, byl neuvěřitelně rychlý.

Budeme teď několik dní trávit testováním a pilováním terminologie, aby to, co pustíme do volného použití, bylo co nejlepší. Nejedná se o oficiální lokalizaci Adobe, ale o lokální bezplatný projekt,  na kterém jsem se v počátcích podílel a který teď naštěstí převzal Zdeněk (takže můžete čekat, že reakční doba uvádění češtiny se v případě updatů zkrátí). Rozsah testování je proti standardním procesům Adobe o něco nižší, ale nemyslím si, že by to v tomto případě měl být problém. Photoshop Lightroom je koncipován tak, že nehrozí riziko, že by lokalizace jako taková narušila funkčnost programu a případné problémy (pokud by náhodou nastaly) budou spíše kosmetického rázu.

Pracujeme také na celkových testech programu a včetně otestování všech klávesových zkratek a jejich případného namapování na vhodné klávesy. Zde se jedná hlavně o verzi Windows, která je díky vazbě na operační systém citlivá na zvolenou klávesnici a použití české klávesnice způsobuje konflikt s několika klávesovými zkratkami.

Po dokončení testů bude české prostředí ke stažení z webu Amosu Software a to pro obě platformy.

Na závěr bych chtěl ještě poděkovat fotografovi Tomovi Páleníkovi, který mi velice pomáhal při přípravě lokalizace předchozí verze a bez jehož pomoci by pravděpodobně nespatřila světlo světa. Samozřejmě také velké díky Zdeňkovi, že se toho ujal a Amosu za jejich podporu projektu.

Úterý 2.9. 2008 – 21:30 Lokalizace je už zveřejněná. Další informace zde

Photoshop Lightroom 2.0 české prostředí na Macu

Advertisement

1 thought on “České prostředí pro Photoshop Lightroom 2.0 bude již brzy

  1. Pingback: Lightroom 2.0 - české prostředí - kde jsme po týdnu « Blog Michala Metličky o technologiích, Adobe, atd.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s