Příklady, jak využít PDF Portfolio v praxi

Acrobat 9 Standard boxshotAcrobat 9 je na trhu od června a začátkem září budeme uvádět i českou a slovenskou verzi. Jednou z novinek Acrobatu 9 (a Readeru 9) je funkce PDF portfolio, která umožňuje propojit různé dokumenty do elegantní vizuálně atraktivní složky  to včetně interaktivního obsahu. Vzhled portfolia je možné snadno přizpůsobit konkrétním potřebám, ale je možné i vytvořit si plně novou předlohu s využitím technologie Flash.

Lori DeFurio ve svém blogu o Acrobatu odkazuje a několik zajímavých příkladů využití PDF portfolií. Pokud se na ně budete chtít podívat, stáhněte si nejprve Adobe Reader 9 (samozřejmě můžete použít i Acrobat 9).

BNET má na svém webu čtyři zajímavá portfolia, ve své knihovně dokumentů:

PCWorld zase publikoval portfolio o mobilní kanceláři (3 MB) včetně videí o metodikách testování mobilních zařízení.

Lori ještě odkazuje na portfolio Nikkei business publications, která jsou také poměrně zajímavá a integrují navíc 3D modely v PDF a trochu neobvyklý interface (pozor jsou v japonštině). První z nic je online časopis a obsahuje již zmíněné 3D a nejdete jej zde (13,7 MB), druhý je multimediální publikace „Jak efektivně prezentovat“ o prezentačních dovednostech a využívá upravený flash template. Ke stažení zde (27,7 MB). Určitě doporučuji si prohlédnout.

Myslím si, že tyto ukázky prokazují, jak jsou PDF portfolia zajímavá. Pokud máte nějaké  jiné zajímavé příklady (obzvláště by mě zajímali české nebo slovenské), dejte mi vědět.

Celý článek Lori najdete zde.

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s