Vložení Acrobat.com Flash widgetu do WordPress.com

WordPress.com zcela splňuje moje požadavky na hosting blogu. Vše funguje dokonale, správa blogu je výborná a pro komplikovanější články mohu vždy použít Adobe Contribute. Jediným problémem, na který narážím, je nemožnost vložení Flash widgetu s výjimkou YouTube. Rád bych měl možnost vkládat prezentace a dokumenty z Acrobat.com, případně v budoucnu i fotky z Photoshop Express.

Existuje trik, kterým se dá tento problém obejít, a tím je služba VodPod.com, která je primárně určená pro Flash video. Celé řešení funguje tak, že se nejprve přihlásíte na Vodpod.com, tam vložíte svůj embed kód a Vodpod vygeneruje kód, který je pro Wordress.com akceptovatelný. Při prvních pokusech jsem narážel na to, že se ztratí odkaz na konkrétní soubor ve widgetu, respektive vše se chová, jako bych k zobrazovanému souboru neměl příslušná práva. Při tomto pokusu již vše funguje správně. Problém, se kterým se teď potýkám je, že nejsem schopen přijít na to, proč to před tím nefungovalo, ale teď již ano 🙂
Vodpod videa již nejsou dostupná

Stále ovšem zůstává jeden nedostatek. Při klepnutí na widget Acrobat.com se Flash přepne do celoobrazovkového režimu a umožní zobrazit dokument v rozumné velikosti. Při použití Vodpod tato funkce přestává fungovat a celoobrazovkový režim se nespustí. Tím je celá věc použitelná tak maximálně pro prezentace, které mají velký text, nebo pro dokumenty, které jsou od počátku připraveny pro zobrazení v menším okně.

Ještě jedna poznámka – Acrobat.com zatím není plně kompatibilní s Flash player 10, který používám. Hlásí to trochu jiné chybové hlášky, ale nemožnost přejít do fullscreen režimu zůstává.

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s