Nativní podpora Red R3D formátu ve video produktech Adobe

Tělo Red One digital kamera

Slyšeli jste už někdy o digitálních kamerách od společnosti Red Digital Cinema Camera Company. Je to společnost, kterou před několika lety založil Jim Janard – zakladatel a majitel společnosti Oakley. Janard je miliardář a dlouholetý fanda fotografování a videa. Red založil s cílem vytvořit revoluční kameru, která by zpřístupnila profesionální kvalitu zpracování videa za velmi rozumnou cenu. Red One, uvedená na trh v roce 2007, přinesla rozlišení 4k (4096x2304b) pomocí jednoho unikátního čipu Mysterium. Cena základního těla kamery je 17.5k USD. Kamera díky své ceně i parametrům se okamžitě dostala do značného zájmu video profesionálů (přesněji řečeno se o ničem jiném nemluvilo už dva roky před skutečným uvedením do prodeje). Mimochodem stránky Red DCCC (www.red.com) jsou anglicky, španělsky, čínsky a česky. Docela by mě zajímalo, jak se tam ta čeština dostala.

Ale teď k tématu článku. Adobe spolu s Red pracuje na vytvoření uceleného 4k bezpáskového workflow s využitím RAW dat. Prvním krokem v tomto úsilí je importní plug-in, který umožňuje nativní podporu formátu R3D (RAW formát videokamery Red) v aplikacích Premiere Pro CS3, After Effects CS3 a Encore DVD CS3. Beta verze plug-inu by měla být k dispozici ke stažení z webu www.red.com/support (v době, kdy jsem psal tento příspěvek, plug-in na zmíněném webu ještě nebyl.)

Adobe Premiere Pro je unikátní v tom, že umožňuje pracovat s mnoha formáty nativně, tj. bez nutnosti překódování, což extrémně zvyšuje efektivitu práce.

Advertisement

2 thoughts on “Nativní podpora Red R3D formátu ve video produktech Adobe

 1. Dobrý den pane Metličko,
  rád bych vás požádal o laskavost, jestli nejde
  napsad oficiálně za Adobe CZ na vývojáře společnosti RED, proč po mnoho týdnů není Plu-In do Adobe CS4 už dávno uvolněn.
  Děkuji vám
  L. Myšák

 2. Zkusím to zjistit. Adobe teď uvedla update na Premiere CS4, který řeší mimo jiné kompatibilitu s tímto plug-inem, ale zřejmě jej Red stále drží v private betaverzi.

  Napíšu sem, když něco zjistím.

  Michal

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s