Zkušenosti s iPhone sw 2.0.1

V úvodu jsem zmiňoval, že budu asi nejvíce psát o Adobe technologiích, a místo toho blog post o Apple iPhone 🙂

Ti z vás, kteří mě znají, vědí, že jsem v prosinci loňského roku neodolal vábení iPhonu a připojil se k celé řadě lidí, které strhla módní vlna. Přestože má iPhone první generace řadu much a nedostatků  – mohu zmínit třeba nepochopitelně nedotažené SMS funkce, občas nepříliš praktické vyhledávání v kontaktech, nexistence integrovaného To Do listu, pomalé datové spojení, atd. – je to stále nepochybně nejvíc uspokojující telefon, který jsem měl kdy v užívání.

S příchodem nové verze softwaru 2.0 se ovšem situace výrazně změnila. Telefon má skvělou integraci s Exchange serverem a najednou se z milé a příjemné hračky stal neuvěřitelně praktický nástroj. Stále aktuální kalendář a kontakty, neustálý přístup k e-mailu jsou prostě úžasné. Bohužel jsme za to zaplatili velikou spotřebou telefonu, který se s OS2.0 vybíel již po půl dni a prakticky jsem dával telefon do nabíječky při každé příležitosti.

Naštěstí přišla záchrana v podobě updatu 2.0.1, který přinesl dvě novinky:

  1. Efektivnější komunikaci – při připojování k Exchange serveru se telefon daleko méně „vykecává“. Podle mých kolegů, kteří měřili efektivitu připojení, stahuje 2.0.1 o cca 20-25% méně dat při stejné konfiguraci a stejném e-mailovém účtu
  2. Daleko nižší spotřebu – to pravděpodobně souvisí s první novinkou, ale přestože má telefon daleko do Blackberry, co se týče délky provozu mezi nabíjením, je to už v praktickém nasazení poměrně bez problémů.
Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s